Познати власници најлепших башта
Обиласком пријављених кандидата завршена је акција „Сачувајмо лепе куће и баште Сремских Карловаца“ коју организује Друштво за неговање традиција и развој Сремских Карловаца у сарадњи са Покретом горана Војводине, а ове године, под покровитељством општине Сремски Карловци. Проглашење победника и додела награда биће накнадно одржани.
У категорији сачуван амбијент старе куће и баште Наташа Веселиновић из Улице Ивана Мажуранића 5 и Биљана Ђоревска из Улице митрополита Стратимировића 76 равноправни су носиоци прве награде.

Како је истакла председница оцењивачке комисије Јасна Атанацковић, очигледни су напори власника да очувају аутентичан изглед куће и дворишта из времена у ком су настали, али и да има дају нову функцију у складу са модерним добом.
Вишегодишњи учесник акције Жељко Дмитровић из Улице Митрополита Стратимировића 154 и Крешимир Блажевић из Гробљанске 11 равноправно деле прву награду у категорији савремене баште. За Дмитровићеву башту у три нивоа могло би се рећи да је беспрекорно уређена и конципирана, сваки пут са новим детаљима до савршенства доведеним. Ни башта Крешимира Балежевића, иако другачије осмишљена, не заостаје за Дмитровићевом.
Комисија је остале учеснике овогодишње акције похвалила.
текст: Зорица Милосављевић // фото: Дневник